W moim świecie

Mo Farah “Siła Ambicji” autobiografia

Mo Farah – niezwykły człowiek i niezwykły biegacz. Igrzyska olimpijskie w Londynie pokazały, jakim jest doskonałym sportowcem. Niewielu z nas jednak wie, jaką drogę musiał pokonać Mo, zanim stał się dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Droga do sukcesu była niebanalna i poruszająca. Czytając historię Mo, śmiałam się i płakałam ze wzruszenia. Niemalże czułam w sobie emocje Mo biegnącego po złoto. Nikt nie mógł mu odebrać tej chwlili! Niezwykle ambitny, i po prostu dobry człowiek, którego przeciwności losu uczyniły nie tylko fantastycznym sportowcem, ale przede wszystkim wyjątkowym człowiekiem o wielkim sercu. 

Biegacz urodził się w Somalii, natomiast dzieciństwo spędził w sąsiednim Dżibuti. Niesforny, sprawiający problemy wychowawcze, i bez granic zżyty ze swoim bratem bliźniakiem, z którym los rozłączył go w dramatycznych okolicznościach w trakcie przenosin do Londynu.

Nowe realia życia w Londynie, były dla Mo trudnym doświadczeniem. Sport pomógł chłopakowi odnaleźć się wśród rówieśników. Zanim stał się ikoną sportu, i gwiazdą światowej lekkoatletyki, namiętnie zajadał się śmieciowym jedzeniem i imprezował do białego rana. Jedna z imprez zakończyła się skokiem “w stroju Adama” do Tamizy. Biorąc pod uwagę fakt, że incydent miał miejsce zimą, można wywnioskować, że Mo niewątpliwie ma kolorową duszę. 

Chcąc wygrywać z Knijczykami, Mo postanowił zamieszkać i trenować z nimi w Kenii. Nauczył się profesjonalnego podejścia do sportu i niebywałej samodyscypliny, tak bardzo potrzebnej w sporcie. 

Mnie jako kobietę, urzekła historia jego miłości do żony. Poznali się jeszcze jako dzieci, i ich droga nie zawsze była prosta i oczywista. Można powiedzieć, że Mo “wychodził” sobie małżeństwo wydreptując uparcie ścieżkę do serca Tanii. Wykazał się niesamowitą mądrością życiową oraz odpowiedzialnością, podejmując się wychowania swojej córki Rhiany, którą jego wybranka wniosła wraz z sobą w ich małżeństwo smiley. Mo adoptował dziewczynkę, i stał się dla niej fantastycznym ojcem. Obecnie wychowują razem trzy śliczne dziewczynki. 

“Nie istnieje droga na skróty do sukcesu. Aby zacząć wygrywać, trzeba wyjść daleko poza strefę komfortu. To nie jest łatwe ” – mówi Mo. Całkowicie zgadzam się z jego słowami. W życiu nie ma nic za darmo, i zanim zacznimy oceniać innych powinniśmy najpierw “założyć ich buty”. 

“Siła Ambicji – to więcej niż autobiografia wielkiego olimpijczyka – to poruszająca historia człowieka, który dorastał w trudnych warunkach. W młodym wieku rozstał się z rodziną, a dążąc do relizacji swoich marzeń, musiał pokonać przeszkody z pozoru nie do pokonania”.

Kiedy mam trudny dzień i brak chęci na trening biegowy, biorę do reki autobiografię Mo i czytam przypadkowo wybrany fragment – działa zawsze. Przekonałam się kolejny raz, jak pięknie sport potrafi kształtować charakter człowieka. Jak pomaga zwalczać trudy dnia codziennego i jak uczy pokory, oraz dystansu do życia. Książka zainteresuje każdego, kto jest gotowy włożyć ciężką pracę, aby osiągnać swój cel. Jeśli chcesz się wdrapać na szczyt swoich osobistych marzeń – Siła Ambicji to pozycja obowiązkowa dla Ciebiesmiley.

Polecam całym sercem

ToBie Fit Ania

1691total visits,1visits today

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Aby dodać komentarz rozwiąż zadanie * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

CommentLuv badge