Home PRZEPISY Miód z kwiatów mniszka lekarskiego (mlecza)

Miód z kwiatów mniszka lekarskiego (mlecza)

Przez Anna H. Niemczynow

Natura – kocham i szanuję. Życie w zgodzie z Nią stało się moją codziennością. Kocham obcować z Naturą i staram się każdego dnia nacieszyć oczy Jej pięknem. Tak naprawdę nie potrzebujemy do życia wiele… wystarczy światło na dziś i zaufanie na jutro.

Dlaczego więc tak gnamy?

Może teraz, gdy zamknięto nam hotele, zdecydujemy się wybrać po prostu na łąkę, by nazbierać mniszków, a potem oddamy się słodkiej medytacji przygotowując z nich miód?

Tak, zdecydowanie tak, gotowanie jest formą medytacji. Uwielbiam mieszać w garnkach i rozmyślać przy tym o życiu, a Wy?

Podaję Wam cudną recepturę na Miód z mniszka. Tych przepisów znajdziecie w internecie całe mnóstwo. Ja zakochałam się w tym, który opublikowano w magazynie „Sielskie życie”. Przy okazji polecam Wam to czasopismo i w żadnym wypadku nie jest to post sponsorowany. Uwielbiam opisywane tam historie pełne magii, w trakcie czytania których rozpływam się w pozytywnych emocjach, myśląc o tym jakie życie jest piękne.

MIÓD Z MNISZK

Miodek z mniszka ma właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, żółciotwórcze i odtruwające. Jest świetny na choroby gardła i infekcje górnych dróg oddechowych. Pomaga też w walce z tzw. złym cholesterolem. Poza wszystkimi walorami smakowymi i zdrowotnymi, uważam, że to wielka frajda zrobić samemu miód.

Polecam Wam z całego serca, kochani.

Z miłością

Ania

 

 

Mogą Cię również zainteresować

2 komentarze

Gosia 1 maja 2021 - 21:45

Piekne zdjecia! Pani rozdziela cudowna energię. Dziękuję za nią i za mniszkowy przepis.
Serdecznie pozdrawiam.
Malgorzata Paa

Odpowiedz
Anna H. Niemczynow 10 maja 2021 - 10:30

Gosieńko, dziękuję po stokroć <3 A mniszkowy przepis niech będzie z Tobą na zdrowie <3

Odpowiedz

Zostaw komentarz