Home PRZEPISY Pyszny placek z jabłkami i owsianą kruszonką

Pyszny placek z jabłkami i owsianą kruszonką

Przez Anna H. Niemczynow

Kuchnia to najmilsze miejsce, jakie znam. Kiedy jest mi smutno, kiedy wydarzy się coś złego, kiedy bywam tak zmęczona, że oczy pieką mnie od wysiłku, jest to znak, że powinnam upichcić coś pysznego. Nic tak nie koi skołatanych nerwów, jak filiżanka gorącego kakao i kawałek placka. Zgodzisz się ze mną, prawda?

Kiedy myślę o dzieciństwie, przypomina mi się czas, gdy wraz z rodzicami jeździłam na wieś do mojej dziś już Śp. cioci, która wraz mężem prowadziła gospodarstwo rolne. Wujek uczył mnie karmić  konie plackiem z jabłek, podając go bezpośrednio na dłoni.  Bywało, że na te nauki często schodziło ponad pół blachy, gdyż w kluczowym momencie oblatywał mnie strach i odsuwałam rękę, rzucając klaczce ciasto 🙂 Ciocia denerwowała się z powodu tych nauk, a wujek mrugał do mnie i szeptał, abym się nie martwiła, bo cioci i tak zaraz przejdzie 😉 Piękne to wspomnienie. Kiedy myślę o tych chwilach, przypominam sobie, że najwartościowsze momenty życia zwykle nic nie kosztują.

Dziś, kiedy jem ciasto z jabłkami, wspominam moją ciocię. Zawsze nosiła chustkę na głowie i ciągle pracowała. Chyba nigdy nie widziałam jej siedzącej i odpoczywającej. To Ona nauczyła mnie nabierać wodę ze studni i nie złościła się, gdy wielokrotnie utopiłam w niej wiadro 😉

Uwielbiam ciasta z jabłkami. Kiedy jestem w nowym miejscu, zawsze je zamawiam i musze przyznać, że te nasze, polskie, zawsze smakują najpyszniej.

Na moim blogu znajdziecie kilka przepisów na ciasta z jabłkami, ale to nie przeszkadza przecież, abym podzieliła się kolejnym, prawda?

Z całego serca polecam Wam upieczenie tego placka. Myślę sobie teraz, że nic nie smakuje nam tak, jak jedzenie przyprawione miłością, a tę z pewnościa wyczarujemy zagniatając ciasto własnymi rękami.

Życzę udanych wypieków

Przytulam do serca

Ania

 

Mogą Cię również zainteresować

Zostaw komentarz